Nie święci garnki lepią

Czego szuka technik kryminalistyki nad kołem garncarskim?
Co robi były zawodowy żołnierz w pracowni ceramicznej?
Dariusz Leszczyński jest żywym dowodem na to, że nie święci garnki lepią.
Artystyczną wrażliwość kształtował od dziecka, spędzając z Ojcem długie godziny w ciemni. Przeglądając jego fotografie, nauczył się patrzeć tak, aby widzieć więcej: znaleźć piękno w prawdzie –  autentycznych obrazach i sytuacjach, bez pozy i upiększających filtrów. Dobre oko naturalną koleją rzeczy zaprowadziło go w świat designu. Wykorzystując swój talent widzenia, zaczął projektować wnętrza i przez długie lata oddawał się temu z pasją.

Ale niespokojny duch tworzenia dawał o sobie znać. Nie poprzestał na kreśleniu, chciał więcej – własnoręcznie kształtować. Dlatego zajął się snycerką oraz stolarstwem artystycznym. Jego meble trafiały do wnętrz, które projektował.
A potem.. odkrył glinę. Miłość od pierwszego dotknięcia. Pozornie nieatrakcyjna, okazała się najbardziej zmysłową materią, jaką  poznał. Niebywale plastyczna, śmiało poddająca się wyobraźni twórcy, zastyga dopiero wtedy, gdy jest taka, jaką chcemy ją uwiecznić.
Nowa pasja uwiodła go bez reszty – zaczęły się wyjazdy w Beskidy na warsztaty ceramiczne, eksperymentowanie, pomysły na designerskie łączenie ceramiki z drewnem, a dwa lata temu w siedlisku pod Warką powstała jego autorska pracownia Patina Style. Sam twórca niebawem będzie dyplomowanym artystą ceramikiem,
Witalność i dobrą energię przekazuje przedmiotom, które kreuje, a świadomość, że tworzy nie sobie-a-muzom, lecz dla ludzi z krwi i kości jest dla niego największą wartością i motorem do działania.

Pewnie dlatego pragnie swoją pasją zarażać innych i robi to! Jego warsztaty są nie tylko nauką rzemiosła, ale wspaniałym odprężeniem, jogą dla umysłu, aktywnością, która jednoczy i buduje poczucie wspólnoty.
Jego dzieło – PatinaStyle – to miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi – zarówno projektantów wnętrz szukających dobrego designu, jak i wszystkich, którzy chcą tworzyć, doświadczać i przeżyć przygodę z drewnem i ceramiką.

 

Tekst na stronę www.patinastyle.pl