W wycenie jak na korcie

„Czasem jest tak, że to zawód wybiera nas. Tak było ze mną. Tenis buduje charakter jak żaden inny sport” – powiedział kiedyś o sobie Ernest Gulbis, łotewski tenisista.

Potrzebowałem wielu lat, żeby docenić kapitał, jaki zdobyłem, trenując od wczesnego dzieciństwa. Siedem dni w tygodniu – popołudniami ze szkoły prosto na kort, a w weekendy już od rana biegałem z rakietą. Od 8 do 18 roku życia mój czas liczony był w gemach, setach, meczach. Trenera traktowałem jak drugiego ojca, kolegów jak braci. A korty pod lasem były moim domem. Tam nauczyłem się wytrwałości, dyscypliny, współzawodnictwa, zasad fair-play, dostałem solidną lekcję pokory, która nauczyła mnie, że aby odnieść sukces, najpierw trzeba ponieść szereg porażek.

Mnie – tak jak Gulbisa – zawód sam wybrał. W maturalnej klasie poważna kontuzja ręki przerwała moją karierę sportową. Trafiłem na Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej.
Po pięciu latach okazało się, że sportowe zamiłowanie do wyzwań mogę z powodzeniem realizować w tym interdyscyplinarnym zawodzie, jakim jest rzeczoznawca majątkowy. Bo wycena nieruchomości  – podobnie jak sport – wymaga ode mnie nieustannego rozwoju, otwartości, determinacji. Znów jak na korcie.

I dziś – w biznesie – odbieram dywidendy za tamten czas. Wszystkie wykształcone wtedy cechy charakteru pozwalają mi z sukcesem i satysfakcją wykonywać pracę rzeczoznawcy majątkowego, w której najważniejsza jest dla mnie fachowość i niezależność.

Zlecając mi wycenę nieruchomości, powierzasz mi swój majątek. Moim obowiązkiem – jako rzeczoznawcy majątkowego – jest zaangażowanie całej swojej wiedzy, sięgnięcie do doświadczeń oraz wnikliwa analiza rynku, aby sporządzony operat był rzetelny i kompletny.

Od kilkunastu lat ściśle współpracuję z największymi w Wielkopolsce firmami, wyceniając setki mieszkań, domów, działek oraz nieruchomości komercyjnych o różnej funkcji (biurowce, hotele, centra handlowe, parki przemysłowe), w tym również obiekty o bardzo indywidualnym charakterze (m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie o powierzchni użytkowej budynków 200 000 m2 usytuowanych na kilkuset tysiącach m2 terenu).

W ramach prowadzonej działalności wykonałem około 1500 operatów szacunkowych oraz setki opinii o wartości. Łączna wartość szacowanych nieruchomości to niemal 2 mld złotych.